Cięcie laserowe

Cięcie laserowe rur i profili

Spawanie laserowe

Automatyczne gięcie blach

Gięcie blach

Frezowanie CNC

Malowanie proszkowe

Laserowe znakowanie detali

Wykrawanie i cięcie blach

na jednej maszynie
Staramy się lepiej poznać nasze potrzeby jak i naszych Klientów względem usług świadczonych przez Stoork. Bazując na nabytych spostrzeżeniach postanowiliśmy w 2018 roku udoskonalić proces dotychczasowego wykrawania o nową technologię. Innowacyjnym rozwiązaniem okazała się maszyna hybrydowa, która ma możliwość zarówno wykrawania jak i cięcia laserowego na jednej platformie. W tym konkretnym przypadku postąpiliśmy inaczej niż podczas poprzednich naszych wyborów, stawiając na cięcie laserowe w technologii Co2 zamiast Fiber.

Liczne testy z producentem ukazały znaczną przewagę w jakości cięcia, zwłaszcza materiałów szlachetnych. Istotą tego wyboru był również aspekt związany z zastosowaniem pełnej automatyzacji, która doskonale współgra z elementami niewymagającymi gratowania po zakończonym procesie cięcia.

Usługa wykrawania i cięcia blach na jednej maszynie

Maksymalna grubość materiału 

  • stal konstrukcyjna – 8 mm
  • stal szlachetna – 8 mm
  • aluminium – 8 mm
  • gwintowanie – do M10
  • przetłaczanie blach, fazowanie, znakowanie

Trumpf TruMatic 7000 4 kW

Model Maszyny

Maksymalny wymiar arkusza (mm)

Wracając do podstaw technologii, należy wymienić kilka istotnych operacji jakie możemy zrealizować na maszynie typu kombi. Wykrawanie, przetłaczanie, formowanie, gwintowanie, gięcie i oczywiście cięcie laserowe nie stanowią dla tej technologii najmniejszego wyzwania. Otwiera to niezliczone możliwości wykonywania detali bardzo skomplikowanych a zarazem klasyfikowanych dla określonych branż. Wymagania o których mowa, doskonale wpisują się w specyfikę takich specjalizacji jak energetyka, wentylacja, AGD, RTV oraz wszelkie inne w których konieczna jest nadzwyczajna jakość.

Cięcie laserowe

10 kW

Cięcie laserowe rur i profili

Spawanie laserowe

Gięcie blach

Automat. gięcie blach

Malowanie proszkowe

Katalog PDF

Pobierz nasz katalog w wersji PDF