Infolinia: +48 600 608 444

Najczęściej zadawane pytania

1 Co to jest klasa bezpieczeństwa?

Klasa bezpieczeństwa określana jest dla produktów certyfikowanych przez IMP. Klasy dzielimy na grupy określające poziom bezpieczeństwa danego produktu im wyższa klasa tym poziom bezpieczeństwa danego produktu jest większy.

Rozróżniamy następujące klasy bezpieczeństwa:

Klasa S1, Klasa S2, Klasa 0, Klasa I, Klasa II, Klasa III, Klasa IV

2 Jaką wybrać klasę?

Klasę powinno się dobierać zgodnie z przeznaczeniem urządzenia.  Istotnym czynnikiem przy wyborze sejfu, jaki powinniśmy brać pod uwagę są wymaganie stawiane przez agencje ubezpieczeniowe. W sytuacji, gdy chcemy ubezpieczyć wartości przechowywane w sejfie musimy dowiedzieć się, jakie wymagania stawia przed nami ubezpieczyciel określając tym samym, jakiej klasy sejf powinien być zakupiony, aby spełnić warunki ubezpieczeniowe. Poniżej umieściliśmy przykładowe klasyfikacje kwotowe dla wybranych klas certyfikowanych przez IMP:

Klasa S1 wartość zabezpieczenia do około  15 000,00 zł

Klasa S2 wartość zabezpieczenia do około  17 000,00 zł

Klasa 0 wartość zabezpieczenia do około  90 000,00 zł

Klasa I wartość zabezpieczenia do około  150 000,00 zł

Klasa II wartość zabezpieczenia do około  450 000,00 zł

Klasa III wartość zabezpieczenia do około  900 000,00 zł

Klasa IV wartość zabezpieczenia do około  1 500 000,00 zł

3 Gdy decydujemy się na sejf a nie mamy wytycznych ubezpieczalni, jaka klasę powinnyśmy wybrać?

Dokonując wyboru powinniśmy brać pod uwagę również aspekty związane z innymi czynnikami, jakie mogą mieć wpływ na naszą decyzje. Należą do nich informacje dotyczące przestępczości w regionie, jakim mamy umieścić urządzenie. Jakiej klasy mamy pozostałe zabezpieczenia w lokalu alarmy drzwi antywłamaniowe rolety antywłamaniowe oraz inne zabezpieczenia, które mogą utrudnić włamani się do pomieszczenia. Wszystkie te elementy mogą mieć istotny wpływ na podjecie ostateczne decyzji. W sytuacji, gdy wiemy, że nasze zabezpieczenia nie są wysokiej klasy a dodatkowo dzielnica, w której mieszkamy nie należy do spokojnych należy przemyśleć czy klasa, którą wybierzemy nie powinna być wyższa tak, aby zabezpieczyć w 100% swoje mienie i nie myśleć o tym czy sejf poradzi sobie w konfrontacji z amatorami cudzego mienia.

Web Design
[profiler]
Memory usage: real: 26738688, emalloc: 26326680
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem